117 Lauri Laupmaa

Vanus: 51 aastat
Elukoht: Andineeme küla
Kontakt: lauri.laupmaa@kuusalu.eu

Minu kodu on Andineeme külas. Asusin siia elama 1998. aastal ja ei taha siit enam kuskile minna. 2019 aastal valiti mind Andineeme külavanemaks.

Vaatamata sellele, kus riigis, linnas või külas tööpäev möödub, pean ülivajalikuks kohalike asjadega tegeleda, osta kaupa kohalikust poest, maksta maksud kohalikule omavalitsusele ning üldse toetada oma kogukonda igal võimalikul moel.

Hobi ja seesmise sunni ajendil hoian suviti korras Andineeme randa ning korraldan sealseid sebimisi. Seepärast on randade teema mulle eriti südamelähedane.

2021. aastal valmis Andineeme rannaparkla ning randa viiv laudtee. Nüüd võib öelda, et siinsed tingimused on nii vallaelanike kui mujalt tulnud suvitajate jaoks peaaegu ideaalsed. Paraku pole see teistes Kuusalu valla supluskohtadena kasutatavates randades, eriti aga Valklas ja Salmistul, sugugi niisama head.

Tahan seista selle eest, et ka Valkla ja Salmistu randa tulijad saaksid mugavalt ja turvaliselt parkida oma autod ning jalutada randa, muretsemata selle pärast, kuidas hiljem risti-rästi täis pargitud külateed mööda autoga koju tagasi saab. Valklasse-Salmistule tuleb rajada piisava suurusega parkla, et renoveeritud sadama teenuste kasutajad või ka rannarestorani külastajad ei peaks võitlema rannalistega parkimiskohtade pärast.

Palju on kõneldud Valkla-Salmistu rannapromenaadist. Andineeme laudtee on tõenduseks, et selline asi on võimalik. Tuleb ainult kätte võtta ja tee valmis teha.

Väga oluline on, et supluskohtades oleks olemas piisavalt päästevahendeid. Seda isegi sellistes randades nagu Andineeme, mida oma suhteliselt madala põhja tõttu üldjuhul ohutuks ja turvaliseks peetakse.

Õnnetus võib hüüda tulles, iseasi, kas me seda kuuleme!