107 Helges Mändmets

Elukoht: Kolgaküla
Töökoht: Eesti Turvaettevõtete Liit, õppejõud ja hindmiskomisjoni liige
Kontakt: 5062474, helges.mandmets@kuusalu.eu

Olen ka MTÜ Kolgaküla Spordiklubi Rada, mis haldab Kolgaküla terviserada, juhatuse liige. Meie rada on Eestis tegutsevast kahekümne kahest tervisekeskusest üks aktiivsematest. Meie visiooniks on: läbi aktiivse meelepärase liikumise tagada rohkem tervena elatud aastaid.

Kuna ka maainimesed lähenevad olmeeluga üha enam linnamugavustele, siis propageerimegi, et iga inimese, mitte ainult linnakorteris elava, elukaare üheks oluliseks osaks on liikumine. Soovimegi oma tegevusega luua vallarahvale aina paremaid tingimusi erinevateks liikumisharrastusteks vabas looduses ja aastaringselt.

Oleme Kolgakülla 30 aasta jooksul juba rajanud erinevaid jooksu-, suusa-, ratta- ja kõndimisradu. On meeldiv tõdeda, et üha rohkem on inimesed need avastanud ning kasutama hakanud. Eriti populaarne on suusatamine.

Au Kuusalu vallavolikogule ning vallavalitsusele, kes hoolvad oma rahva tervise tugevdamise eest ja on toetanud meid konkreetsete tegudega. Viimase nelja aasta jooksul oleme valla toetusel soetatud võimsa lumesaani ja suusaradade rajarakise ning täielikult uuendanud valgustuse 1,5 km multifunktsionaalsel suusa-, jooksu-, kõnni- ja rattarajal, kuid ajastu märgiks on, et koos põhiteenuse kvaliteedi tõusuga tekib inimestel üha rohkem nõudlust “mugavusteenuste” järele – turvalisem ja mugavam parkimisvõimalus, soov soojas ruumis riideid vahetada, pesta, kasutada WC-d või juua tassike sooja teed ja ampski teha, pärast mida võib taas sportimist jätkata.

Minu tegevus saab järgnevatel aastatel olema suunatud sellele, et

Valla toetusel saaks renoveeritud ning sisustatud olemasolev suusabaasi maja kõigile terviseradade kasutajatele mugavaks teenindushooneks!