105 Erik Järvi

Vanus: 45
Elukoht: Vahastu küla
Tegevus: MTÜ Kolga Sport, juhatuse liige
Kontakt: erik.jarvi@kuusalu.eu
Harrastused: sulgpall, võrkpall, tennis, matkamine, jalgrattasõit ja kalapüük

Kandideerin vallavolikogusse esimest korda, aga vaatamata sellele olen juba palju jõudnud ära teha nii Kolga kooli, kohaliku kogukonna kui ka valla heaks.

Ajendiks kandideerida vallavolikogu liikmeks sai 2018. aastal aset leidnud Kolga kooli spordiväljaku ümber toimunud intsident.

Kuigi kõik kooliga seotud osapooled – juhtkond, õpetajad, hoolekogu – olid üksmeelel, et kooli spordiväljaku korrastamise käigus on kõige olulisem teha korda staadioni jooksuring ning kaugushüppe kast, otsutas “pooleaastane vallavalitsus”, et siia tuleb, maksu see mis maksab, ehitada hoopis kunstmuruga jalgpalliväljak.

Kooli jaoks esmavajaliku, riikliku õppekava täitmiseks esmavajaliku jooksuringi rajamine taheti aga veeretada hoolekogu ja lastevanemate kaela.

Algas võitlus, millele kulus loendamatul hulgal tunde ning lapsevanemate närve. Lõpuks siiski mõistus võitis ning kool ning lapsed said selle, mis neile vajalik oli. Tänaseks oleme jõudnud juba spordiväljaku renoveerimise teise etapi – tenniseväljaku uuendamiseni.

Kolme lapse isana tahan igati aidata kaasa laste vabaaja tegevuse mitmekesistamisesse. Näiteks on MTÜ Kolga Sport on kaks korda korraldanud Kolga Lasteaia lastele spordipäeva.

Volikogus tahangi seista eelkõige selle eest, et vallaelanikel oleksid tasemel sportimisvõimalused, aga ka, et võidaks terve mõistus ning valda arendataks kogukondade vajadusele vastavalt, mitte vallavanema hetkeemotsioonide ajendil.

Terve mõistus peab võitma!