132 Mart Reimann

Roheline_lapiti

32 Mart Reimann

 

Kuusalu vald –koht majandustegevuseks, looduskaitseks ning mõnusaks ja tervislikuks elukeskkonnaks.

Elan Saunja külas, minu pere on siin piirkonnas elanud juba aegade algusest saadik.

Praeguseks harime põlde Kiiust kuni Kostivereni, nende hulgas ka Eesti vanimad – Rebala põllud. Ma ei ole pidanud õigeks ennast siduda ühegi parteiga ning kandideerin valimisliidus. Kui parteid ütlevad, et valimisliidul puuduvad sarnased vastutused ja garantiid kui parteidel, siis arvan, et suurim vastutus on vastutus oma kogukonna ees ning garantiiks on see, et kandideerin inimestega, keda usaldan ja et minu vanavanaisa Johannes Ernesaks oli Kodasoo viimane okupatsioonieelne vallavanem ning minu isa Jaan Reimann oli esimese okupatsioonijärgse Kuusalu vallavolikogu liige.

Olen Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse õppejõud ja loodusturismi ettevõtja. Olen töötanud ka 5 aastat looduskaitseametnikuna ning proovinud ettevõtja kibedat leiba Norras. Hindan tervislikke eluviise ja mõõdukaid väljakutseid ning mulle meeldib ka seda teistele pakkuda. Olen pidanud loenguid 30 ülikoolis 17 riigis, planeerinud puhkealasid nii USA-s, Kesk-Aasias, Ukrainas ja Eestis, aidanud uut elujärge alustada Osseetia põgenikelaagrite noortel ja Afganistani tudengitel, arendanud turismiteenuseid alates suuludega Lõuna-Aafrikas lõpetades innuiitidega Gröönimaal.

Ma ei ole osalenud ühelgi humanitaarabi aktsioonil, vaid olen tegutsenud inimestega, kes ennast ise tahavad aidata, kuid vajavad selleks teadmisi ja lihtsalt julgustust. Olen kogenud, kui erinevad võivad olla inimeste arusaamad ja kui raske on leida kompromisse, kuid see on võimalik. Viimastel aegadel on minu reisid jäänud järjest lühemaks ja harvemaks ning üha rohkem veedan oma aega kodus, kuna olen aru saanud reisides, et parim koht elamiseks on Kuusalu vald. Siin on kõike – nii ilusaid kaitselasid, haritud põlde kui ka väiketööstust, siin on hea koht minu kolmele tütrele oma lapsepõlve veetmiseks.

Olen olnud nüüd juba 16 aastat olnud Kuusalu vallavolikogu arengukomisjoni liige – viimased neli selle esimees, neli aastat vaba-aja komisjoni liige ja neli aastat keskkonnakomisjoni esimees.

Töötan selle nimel, et leida kompromisse valla tasakaalustatud arenguks ka tulevikus, et ka kogukonnad kõige kaugemates valla külades tunneksid end kaasatuna.

  • VANUS: 41
  • ELUKOHT: Saunja küla
  • TÖÖKOHT, AMET: Tallinna Ülikool, dotsent
  • VOLIKOGUS: alates 2009.a
  • KONTAKT: mart@retked.ee;  5114099

Roheline_lapiti