122 Kaupo Parve

Roheline_lapiti

Kaupo

Valla poolt pakutav abi peab jõudma iga abivajajani, ka nendeni, kes ise oma muret kurtma ei tule!

Olen põline Kuusalu valla elanik – minu esivanemad on siinsamas Kuusalu kihelkonna rannas elanud Põhjasõja ajast saati, niikaua kuni kohaliku kiriku kirjadest lugeda saab.

Oma igapäevast leiba teenin ettevõtjana lahendades inimeste erinevaid probleeme. Puutun oma tööd tehes kokku paljude inimeste ja nende muredega, seepärast arvan, et tean mis moodi inimesed vallas tegelikult oma eluga toime tulevad. Paari viimase volikogu koosseisu ajal on õnnestunud mul kuuluda ka volikogu sotsiaalkomisjoni, nii on mul üpriski selge ettekujutus valla võimalustest siinsete hädasolijate abistamisel.

Ehkki vallamajas on minu arvates hea ülevaade abivajajatest ja nende probleemidest ning tõhusalt toimiv süsteem inimeste abistamiseks, on küllap siiski ka selliseid peresid, kus välise  fassaadi taga on peitumas suuremat või vähemat sorti mure. Inimesed, kes vahel vajaksid valla tuge kas ei suuda, ei taha või ei julge oma probleemidega vallamajja pöörduda.

Usun, et taoliste abi vajavate, eriti lastega perede üles leidmine saab üheskoos tegutsedes olla palju tõhusam.

Õpetajad, kes näevad, et mõni laps on pikemat aega hädisem, murelikum, agressiivsem või muidu teist moodi kui tavaliselt; naabrid, kes märkavad, et teistrepere lapsed liiga kaua omapäi õues on või muidu hoolitsemata välja paistavad; või et eaka naabritädi, kes küll ise kinnitab, et ta omadega kenasti toime tuleb, korstnast pole mitu päeva suitsuvinet tõusnud, ehkki õues juba päris jahe on – olge aktiivsemad oma tähelepanekutest valla sotsiaaltöötajaid teavitama.

Ainult sellise kogukondlikul tegutsemisel tugineva probleemide varajase märkamise süsteemi ellu kutsumisega saavutame olukorra, kus iga tõeliselt abi vajaja seda vallalt ka saab.

  • VANUS: 48
  • ELUKOHT: Salmistu küla
  • TÖÖKOHT/AMET: OÜ Vemus, juhataja
  • VALLAVOLIKOGUS/VALITSUSES: volikogus alates 1999 (siis küll asendusliikmena), viimased kaks koosseisu vallavavalitsuse liige
  • KONTAKT: kaupo.parve@kuusalu.ee; 5103992

Roheline_lapiti