114 Helju Veskaru

H2sti_pikk_kitsas_triip3

14 Helju Veskaru

Ääremaade elanike ning siinsete ettevõtjate jaoks on tähtsad igal aastaajal sõidetavad teed ning turvalisus.

Olen pärit Tartumaalt Ahja vallast. Lõpetasin Jäneda põllumajandustehnikumi 1967 agronoomina, ka kaugõppes õppisin edasi samuti agronoomiat EPA-s. Kui peale põllumajandustehnikumi lõpetamist suunati mind Kuusalu kolhoosi, siin töötasin siin alguses brigadiri, hiljem seemnekasvatuse agronoomina. Kuid pärast kolhoosikorra lõppemist tuli teha kannapööre ning ma asusin saatuse tahtel tegelema hoopis loomakasvatusega. Nüüdseks on minu juhitud OÜ Suurekivil valminud Valkas tehnika viimase sõna järgi töötav robortlüpsifarm 288 pealisele piimakarjale. Selles farmis on mõeldud nii inimeste kui ka loomade peale: inimestele on farmitöö tehtud võimalikult kergeks, loomade elu on aga stressivabam – see tagab suurema koguse ja parema kvaliteediga piima.

Olen abielus. Mul on kolm täiskasvanud tütart ja seitse lapselast.

Ääremaa elaniku ja põllumajandusettevõtjana muretsen eelkõige külateede korrashoiu pärast. Elanike jaoks on oluline, et teed oleksid igal ajal aastast sõidetavad, et saaks ise kodust liikuma ning vajadusel jõuaks kasvõi kiirabi- või tuletõrjeauto probleemideta kohale. Ka ettevõtjate jaoks on oluline, et auklikud teed tehnikat ei lõhuks.

Keskustest eemal asuvate inimeste jaoks on oluline ka nende kodude, aga ka ettevõtete turvalisus. Enamasti pole meil külades ei tänavavalgustust ega ka turvakaameraid. Vald peab jõulisemalt oma elanike turvalisuse eest seisma, toetades igati kohalike elanike initsiatiivi turvalisema elukeskkonna loomisel.

  • VANUS: 70
  • ELUKOHT: Valkla küla
  • KONTAKT: 5271984, helju22@gmail.com

H2sti_pikk_kitsas_triip3