Andres Allmägi

Roheline_lapiti

Andres A

Toetuste andmisel tuleks eelistada eelkõige peresid, kus kasvavad lapsed ning neid külasid, kus on aktiivne kogukond.

Olen pärit põlisest Kõnnu-kandi suguvõsast. Minu vanaisa Aleksander oli Kõnnu mõisas sepp, kes sai mõisalt peksu selle eest, et oli keerulistel aegadel kihutustöö tegijaks, samas oli ta ka üks Kõnnu kooli asutamise eestvedaja. Minu isa Eduard oli tuntud kui surnumatja ja külalaulik, kelle esinemist lõikus- ja muudel pidudel külarahvas ootas, juhtkond aga pelgas. Küllap olen minagi oma hoiakutes isa ja vanaisa iseloomujooni pärinud, et taas vallavolikokku kandideerin.

Enda kogemusest tean, et viite last korraga koolitada on päris keeruline. Praegu olen pensionär ja tuleb tunnistada, et samuti pole lihtne toime tulla. Olen seda meelt, et kindlasti on meil, eakatel, kergem kui noortel peredel. Küll oleks hea, kui vald saaks natukenegi toetada neid lastega peresid, kelle vanemad peavad ots-otsaga toime tulemiseks igapäevaselt ühistranspordiga kuskil väljaspool valda tööl käima ning küllalt suure osa oma teenistusest ja vabast ajast bussisõidule kulutavad. Või tegelikult oleks veelgi parem, kui valda loodaks piisavalt uusi tasuvaid töökohti, et sõita polekski tarvis – nii jääks alles rohkem raha ning pere jaoks rohkem aega.

Olen aastaid tagasi Loksa vallavanemana töötades olnud külaliikumise algataja. Täna on mul hea meel vaadata, kuidas see „lapsuke“ on jalule tõusnud ja oma elu elab. Kuusalu vallas kehtiv „külaraha“ on vajalik tugi külaliikumisele.  Las külad saavad ise otsustada, mida sellega teha – kas korraldada külapidu või ehitada bussipeatus – peaasi, et see kogukonda liidaks ja külaelanike huve teeniks.

Viimastel aastatel Kuusalu spordikeskuses toimunud Külade kümnevõistlus on samuti üks ütlemata tore asi. Minu arvates on see andnud külaelule täiesti uue hingamise. Inimeste läbikäimine oma küla piires aga ka naaberküladega on tänu sellele üritusele tihenenud. Et küladel oleks koht, kus võistlusteks harjutamas käia, tuleb toetada lihtsate spordiväljakute rajamist küladesse, esmajärjekorras aga teha korda Kolgakülas asuvad rajatised, mida kasutavad sportimiseks paljud meie kandi inimesed.

Hea inimene, kui Sul on valida mitme kandidaadi vahel, siis eelistage võimaluse korral noori. Meil, vanadel, võib küll olla elukogemust, noortel seevastu on jälle palju häid mõtteid ja energiat, et kõike seda ellu viia.

  • VANUS: 66
  • ELUKOHT: Parksi küla
  • TÖÖKOHT, AMET: Pensionär
  • VALLAVALITSUSES/VOLIKOUS: olnud Loksa valla vallavanem, kuulunud peale Loksale vallaõiguste andmist volikogu kõikidesse koosseisudesse, 2013-2017 – kogukonnakomisjoni esimees, sotsiaalkomisjoni liige
  • KONTAKT: 5176432, disainkivi@gmail.com

Roheline_lapiti