MANIFEST 2013

Kuusalu vald on meie ühine kodu!

Sel aastal tulevad Kuusalu vallas volikogu valimised teisiti. Kui viimastel kahtedel valimistel (2005 ja 2009) on parima tulemuse nimel võistelnud kaks valimisliitu – Ühiselt Edasi ja Meie Kodu – siis sellel korral on senised suurimad konkurendid otsustanud oma jõud ühendada ning minna valimistele koos, nime all Ühine Kodu.

Miks me seda teeme?

Viimase valitsemisperioodi jooksul pole meil olnud põhimõttelisi konflikte ega vastuolusid ning need üksikudki erimeelsused, mis aeg-ajalt tekkisid, said rahumeelse lahenduse peale sisulisi läbirääkimisi ja vastastikuseid kompromisse.

Uude liitu koondunuile on praeguse vallavalitsuse tegevus jätnud sümpaatse mulje ning me ei näe põhjust selle välja vahetamiseks. Seega puudub meie arvates vajadus omavaheliseks vastandumiseks, üheskoos edasi minna on igal juhul valla stabiilse arengu seisukohalt tõhusam kui eraldi.

Meile on printsiibis vastuvõetamatu parteide suhtumine omavalitsutesse, kui Toompea mängukannidesse ning leiame, et parteisõdurite, kellele on oluline esindada mitte kohalike elanike, vaid parteikontori huvisid, võimule pääsemise takistamiseks, on parimaks lahenduseks vallakodanike võimalikult laiapõhjaline liit.

Millised on eesmärgid, mida soovime oma kandideerimisega saavutada?

Esimene, kõige olulisem, on suurendada Kuusalu valla kui atraktiivse elu- ja investeerimiskeskkonna tuntust eesmärgiga saada siia rohkem elanikke ja töökohti. Samuti soovime suurendada Kuusalu valla tähtsust piirkondliku tõmbekeskusena, et võimaliku, parteide poolt survestatava haldusreformi korral oleksime liitjad, mitte liidetavad.

Teiseks soovime senisest oluliselt jõulisemalt toetada siinsete vallakodanike aktiivsust taastades külarahade süsteemi ning suurendades toetusi mittetulundusühingute tegevuseks

Kuna eelmistel valitsemisperioodidel ollakse eelkõige keskendatud noortele – on renoveeritud koole, ehitatud ja remonditud lasteaedu, siis soovime eelseisval perioodil pöörata suuremat tähelepanu eakamate vallakodanike vajadustele. Alustame ettevalmistusi koos naabrite ja erasektoriga, et luua eeldused Kuusalu valda kaasaja nõuetele vastava eakate kodu rajamiseks. Samuti soovime laiendada sotsiaal- ja päevakeskuste poolt pakutavate teenuste loetelu ning teha neid kättesaadavamaks valla erinevates punktides.

Ja lõpuks, ehkki sugugi mitte vähemolulisena, meie jaoks on tähtis, et vähemalt kuni 2020. aastani säiliks vallas olemasolev koolivõrk. See tähendab, et Kuusalus peab olema võimalik omandada keskharidust. Kodulähedane ja kvaliteetne alg- ja põhiharidus jäägu kättesaadavaks nii Kolgas (põhikool) kui Vihasoos.

Ühine Kodu koosneb tavalistest vallakodanikest. Jah, meie hulgas on ka erinevate parteide liikmeid, kuid ühinenuna valimisliitu, ei aja me siin mitte parteipoliitikat, vaid kogu meie tegevus on suunatud selleks, et muuta vald vallaelanike ja meie külaliste jaoks veelgi meeldivamaks ja hubasemaks paigaks, sest

Kuusalu vald on meie kõigi ühine kodu!

KOMMENTEERI

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s