167 KALMER MÄRTSON

Kalmer Märtson01Hoiame seda, mis toimib ja on rahulolu väärt. Ei ole vaja muuta muutmise pärast vaid tegutseme tasakaalukalt ja kogukonna huvides. Rohkem tähelepanu küladele ja ettevõtlusele, et meie vallas ei oleks ääremaid ja jätkuks täisväärtuslik elu maal!

Olen 49 aastane, abielus, peres kasvab  kaks last. Minu sünnikodu asub Tartumaal Puhjas. Kõrghariduse omandasin Eesti Põllumajanduse Akadeemias Põllumajanduse Mehhaniseerimise  erialal aastatel 1982 – 1987.

Kuusallu tulin elama 1989. aastal, asudes koos loomaarstist abikaasaga tööle Kuusalu Kolhoosi. Peale majandi reorganiseerimist kuni tänaseni töötan OÜ Hinnu Seafarmi juhatajana. Kaasajastatud tehnoloogiaga  farm, mis  annab tööd 27-le inimesele, kuulub viie eesti edukama seafarmi hulka.  Selle eduloo taga on kogu farmi  tubli ja töökas kollektiiv.

Kuusalu valla volikokku kandideerisin esmakordselt 1993 aastal.  Tänaseks on töökogemust  erinevates valla juhtorganites 20 aastat. Mul on olnud võimalus ja au osaleda Kuusalu valla kujunemisel selliseks nagu ta  täna on, andes oma panuse  volikogu liikmena, volikogu esimehena, vallavanemana ja hetkel vallavalitsuse liikmena. Hindan kõrgelt Kuusalu valda tema elu- ja ettevõtluskeskkonna poolest.  Siin on minu kodu!

Olen veendunud, et suudame oma koduvalda arendada veelgi atraktiivsemaks. Koostades ja ellu viies  valla turundusstrateegia,  loome  soodsa pinnase ettevõtluse arenguks ja  võimalused uute töökohtade tekkeks. Samas hoiame ja säilitame oma valla kaunist looduskeskkonda.

Vald on nii elujõuline kui on tema külad. Pean vajalikuks jätkata bussipeatuste valgustamist, külade ühistegevuse rahastamise taastamist ja  teede remondi arengukava koostamist, et  investeeringud teedesse  oleksid kooskõlas  kogukonna vajadustega.

MTÜ Veljo Tormise Kultuuriseltsi liikmena teeb südame soojaks talgute korras värvitud ja  hiljuti soojustatud  Kuusalu rahvamaja ja  ka teised aktiivses kasutuses olevad küla- ja rahvamajad. Selleks,  et aktiivsetel inimestel oleks võimalus oma kodukohas  sisukalt  vaba aega veeta , seisan  valla omanduses olevate küla- ja rahvamajade korrastamise ja ülalpidamise  valla eelarvest toetamise eest. Samuti pean vajalikuks  jätkata noortekeskuste,  noortele suunatud ning rahvuskultuuriga tegelevate ringide toetamist.

Järgmisel aastal valmiv Kiiu lasteaed annab võimaluse saada igale lapsele koht lasteaias. Kuusalu Keskkooli juures töötab edukalt spordikompleks. Pean väga oluliseks, et meie lastel  oleks ka tulevikus keskhariduse omandamise võimalus kodu lähedal. Parim võimalus  selleks oleks riigigümnaasiumi avamine Kuusalus. Põhikool Kolgas peab saama kaasaegsed õppe- ja sportimistingimused.

Minu hobideks on vanad autod  ja kalapüük merel.  Viimased kolm suve hobikalastajana on mulle avanud rannarahva mured. Meil on Eesti kõige pikema rannajoonega vald ja palju rannakülasid ja selle lahutamatu koostisosa peaks olema väikesadamad ja kalapüük.  Lahendust näen harrastuskaluri võrgulubade väljastamises kohalikus omavalitsuses.  Samuti pooldan valla osalemist väikesadamate programmis ja vabatahtliku merepääste toetamist.

KUUSALU VALD – SEE ON MEIE ÜHINE KODU

KOMMENTEERI

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s