165 KAIDO VAGISTRÖM

Kaido Vagiström - portree07

Väärtustagem enam Kuusalu valla unikaalset mereäärset asukohta

Olen 54 aastane randlane Tapurla külast. Kõik mu juured on pärit tänase Kuusalu valla rannaküladest. Minu peamiseks tööks on Euroopa Liidu kalandusfondi rahade vahendamine rannakaluritele – olen MTÜ Harju Kalandusühing juhatuse esimees.

Osalen Kuusalu valla eelarve- ja majanduskomisjoni ning keskkonnakomisjoni töös. Valimisliidus osalen seepärast, et ülalt alla toimiv partokraatlik vallajuhtimine on mulle vastuvõetamatu.

Olles 20 aastat tegelenud kalanduse ja merenduse probleemidega, tahaksin seni omandatud teadmisi rakendada ka koduvalla mere ja randlusega seotud probleemide lahendamisel. Kasutagem ära oma mereline potentsiaal – meie kaunid rannad ja väikesadamad.  Siia mahub veel palju aluseid ja mereturismi.

Kas rannarahvas peaks oskama merd sõita, teadma mere keelt ja tundma tema iseloomu – selleks et teada, kus kala näkkab või millal torm puhkeb? Või oleks parem, kui kapten ujuda ei oska – laevahuku korral siis ju piinlemist vähem? Lihtsad vastused – aga palju on meil selliseid oskusi?

Meie tublid rannanaised muretsevad merel seilavate meeste ja poegade pärast, süütavad pimedale rannale tulesid, et nood turvaliselt merelt tagasi jõuaksid. Paraku, meie  pöörame liialt vähe tähelepanu naistele.

Soovin, et iga randlane saaks olla uhke oma saavutuste ja tegude üle!

KOMMENTEERI

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s