164 KAIDO TSELLER

KaidoTseller30_portree

Kuusalu vald peab laienema ka Kuusalust väljapoole.

Olen pärit Hiiumaalt. Kuusalu vallaga tegi mind tuttavaks abikaasa pea 16 aastat tagasi. Olen lõpetanud Türi Kõrgema põllumajanduskooli ning kõrghariduse omandasin Tallinna Tehnikakõrgkoolis, mille lõpetasin teedeehituse insenerina 2010 aastal. Peres kasvab lasteaiaealine poeg ja tütre poolt saan kohe-kohe vanaisaks. Alates 2008 aastast olen olnud tegev ettevõtluse valdkonnas, seega on mulle tuttavad igapäevased asjaajamise rõõmud ja mured vallapoolsete teenuste kasutajana.

Mulle meeldib Kuusalu vallas. Olen oma perele kodu rajanud valla äärealal, täpsemalt Kaberla külas. Ääreküla elanikuna olen ka mina huvitatud kergliiklusteedest, külapoest, puhtast ja kaevandustevabast elukeskkonnast. Ei piisa ainult teede tolmuvabaks muutmisest, kiigeplatside ehitamisest kui inimesed lahkuvad küladest. Kuusalu vald peab laienema ka alevikest väljapoole. Tuleb muuta külaelanik vallakodanikuks, keda kuulatakse ja kellega arvestatakse. Iga elanik peab tunnetama, et ka tema sõnal on mingi kaal.

Volikokku kandideerides on mul mitmeid eesmärke: korrastada koheselt laste kooliveoga tekkinud probleemid. Laps ei pea minema jala kooli. Need ajad, kus lapsed pidid iga ilmaga kilomeetreid jalgsi kooli minema on möödas. Peab leidma võimalused korraldada transport nii, et lapsel on võimalik lähimasse kooli bussiga minna. Leida võimalusi ka väiksematesse küladesse kergliiklusteede rajamiseks. Koostöös naabervallaga võiks kergliiklustee kulgeda näiteks Vana Narva maateega paralleelselt Jõelähtmelt Kembani. Miks mitte Kuusalust Leesile ja edasi Juminda tippu välja. Seda ei saavuta muidugi ühe valimisperioodiga.

Kuusalu valla suureks eeliseks pean Tallinna lähedust, samal ajal on väikesed vahemaad ka ohuks, eriti olukorras, kus Tallinn suudab oma elanike jaoks järjest atraktiivsemate hüvedega lagedale tulla. Kuusalu ei tohi jääda Tallinna inimeste magalaks. Ainult uute töökohtade loomise ja kvaliteetse elukeskkonna pakkumisega suudame hoida inimesi oma vallas.

Mõtteid on, ja alati olen avatud ideedele, mis kogukonna arengule kaasa aitavad. Mõistlike ja edumeelsete mõtetega lähen kaasa ja aitan neid ellu viia. Ma pole üksikuitaja ja tean, et üksteist arvestav meeskonnatöö viib sihile.

One Comment Add yours

  1. Peeter Vana ütles:

    Meeldib Sinu mõte ……”Kuusalu ei tohi jääda Tallinna inimeste magalaks. Ainult uute töökohtade loomise ja kvaliteetse elukeskkonna pakkumisega suudame hoida inimesi oma vallas.”
    Aita ellu viia!

KOMMENTEERI

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s