151 ALEKSANDER ARDEL

OLYMPUS DIGITAL CAMERAElu viib edasi ikka koostöö, mitte vastasseis! Rohkem turnimis- ja mänguväljakuid lastele, paremaid teenuseid eakatele ning abivajajatele.

Olen pärit Tapalt, aga Kuusalus elan nüüdseks kokku juba üle 45 aasta. Võib öelda, et tulin siia naise pärast. Minu abikaasa Elle suunati Kuusalu kooli ja mina tulin temale järele. Alguses töötasin Kuusalu tehases, aga siis sain tänu abikaasale ja Laine Kadajasele koha Kuusalu kooli, kust peale 35 aastat töötamist 2005. aastal pensionile jäin. Praegu elan vaikset pensionäri elu.

Minu elu ja tegemised Kuusalus on ikka olnud seotud spordivaldkonna arendamisega. Praegune olukord on võrreldes veel kümnekonnagi aasta tagusega nagu öö ja päev – võimalused on lihtsalt suurepärased. Ma ei pea silmas mitte ainult renoveeritud staadioni või vaimustavat spordikeskust, vaid eelkõige paljusid mängu- ja turnimisväljakuid, mis lasteaedade ja koolide juurde rajatud on. On tore vaadata kuidas need laste ja ka täiskasvanute poolt aktiivset kasutust leiavad. Selliseid väljakuid võiks veelgi rohkem olla, näiteks Kolga kooli, aga ka ehitatava Kiiu lasteaia juures. Ehk suureneb spordilembeliste laste ja ka vanemate hulk tänu neile veelgi.

Suhtlen sageli oma eakaaslastega ja näen, kui aktiivset elu elavad Kuusalu eakad. Korraldatakse väljasõite teatrisse, loodusesse, isegi välismaale. Kuid paraku puudub meie vallas üks korralik koht, kuhu kokku tulla ja koos midagi teha või ka erinevaid abistavaid teenuseid saada. On küll Almakeskus ja tuba Kuusalu rahvamajas, aga need ei ole kindlasti piisavad. Kui ükskord peaks saabuma aeg, kui valda plaanitav pansionaat valmis saab, tuleks praegused Kuusalu Eakate Kodu ruumid anda sotsiaalkeskuse tarbeks, nii oleks võimalik eakatele, aga ka teistele abivajajatele pakutavate teenuste hulka ja kvaliteeti oluliselt parandada. Miks mitte ei võiks sotsiaalkeskuse tugipunkte olla ka valla teistes asulates – Kiius, Kolgas ja mujalgi?

Minu elutöö on suures osas tehtud, võin sellele enamaltjaolt rahuldustundega tagasi vaadata. Kandideerin seekord volikokku, et toetada nooremate inimeste tegemisi. Mul on hea meel, et senistes rivaalitsevates nimekirjades kandideerinud Urmas Kirtsi ja Enn Kirsman on otsustanud oma jõud valla arendamisel ühineda – elu viib edasi ikka koostöö, mitte vastasseis.

KOMMENTEERI

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s