URMO RISTISAAR: nende valimiste ja eelseisva perioodi võtmesõnaks on koostöö!

Rahva poolt valitud  volikogu liikmena olen saanud valla arengusse panustada 8 aastat, olles olnud kahes   viimases koosseisus  nii volikogu aseesimees, kui osalenud erinevatel aegadel eelarve- ja arengukomisjoni,  ehitus- ja keskkonnakomisjoni, ühistegevuse komisjoni ja revisjonikomisjoni töös.

Oma senistest volikogu liikme tegemistest tahaksin enim esile tõsta  just   ühistegevuse komisjoni  juhtimist viimasel kolmel-neljal aastal.

Selle ajaga suutsime esile kutsuda päris suuri muutusi. Koostöös ametnike ja komisjoni liikmetega said loodud ning rakendatud uued valdkonda reguleerivad korrad: valla eelarvest finantseeritavate projektitoetuste taotlemise ja menetlemise kord, spordi treeningrühmade toetamise kord ning  andeka sportlase ja eduka tulemuse toetamise kord.

Antud kordi võib pidada omalaadseks tiigrihüppeks selles valdkonnas, sest nad  toimivad koos elektroonilise keskkonnaga Spoku, mille käivitamine Kuusalu vallas jäi samuti viimasesse perioodi.

Spoku kasutusele võtmine taotluste esitamiseks, menetlemiseks ning ka hilisemaks kontrollimiseks on viinud kogu protsessi  täiesti uuele ja kasutaja-sõbralikumale tasemele.

Siiski pole ühe komisjoni juhtimine olnud minu ainus tegevus volikogus.

Aastate jooksul olen kaitsnud ja võidelnud erinevate teemade eest, suuremad neist on olnud avalikkusegi tähelepanu pälvinud projektid nagu sotsiaalmaja ehitamine  Kuusallu ja Salmistu Sadama renoveerimine.

Vaatamata planeerimise ja ehitamise käigus aset leidnud tagasilöökidele ning  opositsiooni, kes ise vahepeal võimule sai, kohati arutule vastutöötamisele, on sotsiaalmaja valmis ning elanikudki sisse kolinud, sadam aga kohe-kohe valmimas.

Ma saan aru, et opositsiooni tööks ongi  võimulolijate kritiseerimine, nad on vastaspooluseks, kes otsib otsuste eelnõudes või asjaajamises puudusi, pakub lahendusi nende kõrvaldamiseks või negatiivsete mõjude vähendamiseks.

Paraku oleme just viimasel neljal aastal jõudnud olukorda kus koostöö opositsiooniga sisuliselt puudub. Iga koalitsiooni sammu saadab opositsionääride lauskriitika, mis kohati on läinud isiklikuks ja isegi inetuks. Minu hinnangul ei pea poliitika tegemine volikogus käima nii.

Kuna seisame või vähemalt peaksime seisma volikogus ühiselt selle eest, et vald areneks kiiremini ja õiges suunas, võiks kõigi valitute ühiseks eesmärgiks olla parimate lahenduste otsimine ja leidmine.

Vähemalt võiks proovida olla paremad ja osavõtlikumad volinikud, mitte kohe iga vallavalitsuse poolt tulnud algatust maha laita.

Oma kogemusest võin kinnitada, et ka opositsioonis olles on võimalik olla kasulik. Arvan, et näitasin selles osas eeskuju, kui peale võimuvahetust 2018. aasta kevadel, jäin ühistegevuse komisjoni esimeheks, kuni laual olnud pakilised ülesanded said lahendatud ja kevadisse vooru esitatud taotlused menetletud. 

Nii ei tekkinud uuele vallavõimule lisakoormust ega taotlejatele viivitusi.

Üheks tollel hetkel „õhus rippunud“ teemadest oli näiteks Kolga kooli staadioni küsimus, mis sai minu hinnangul lõpuks väärika lahenduse ning koostöös kohaliku mittetulundusühinguga saavad Kolga kooli õpilased nüüd viia jooksuharjutusi läbi tartaankattega ning valgustatud jooksuringil.

Paraku ei vastanud peale jõuvahekordade muutumist opositsiooni jäänud meile samaga.

Seda, et koalitsiooni ja opositsiooni poliitikutel on võimalik teha tulemuslikku koostööd, võin kinnitada ning tuua positiivse näite ühistegevuse komisjoni tegevusest, kus vähemalt kolmel viimasel aastal tegutseti ühiselt püstitatud eesmärkide nimel ning rõõmustati koos nende saavutamise üle.

Tunnen, et koostöö tekitamine on üks eesseisvate valimiste olulisematest teemadest ning igal valituks osutuval volinikul peab olema roll senise olukorra muutmisel.

Urmo Ristisaar oli 2013-2017 Kuusalu vallavolikogu aseesimees ja 2018 – 2021 Kuusalu vallavolikogu ühistegevuse komisjoni esimees 2018 – 2021

KOMMENTEERI

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s