TERJE KRAANVELT: Kuusalu vallas on võimalik kasutusele võtta veelgi kaasaegsemaid lahendusi!

Olen pärit Kuusalu vallast Liiapeksi külast, kus möödus minu lapsepõlv. Keskhariduse omandasin Kuusalu keskkoolis, kõrghariduse kasvatusteadustes toonases Tallinna Pedagoogikaülikoolis.

Algklasside õpetajana töötasin kokku 9 aastat – Saku keskkoolis ja Kuusalu keskkoolis. 1998 – 2008 töötasin Valkla hooldekodu, 2008-2020 Iru hooldekodu direktorina.

Peaaegu 23 aastat hoolekandealast töökogemus on õpetanud mind olema eelkõige tänulik ja kannatlik, tolerantne ja hooliv. Hindan ausust, lojaalsust ja algatusvõimet. Minu motoks on – kui soovid oma ellu muutuseid, alusta iseendast.

Kuusalu vallavanemana olen saanud töötada tänaseks pisut alla ühe aasta. On olnud äärmiselt huvitav, väljakutsete rohke aeg ning olen saanud kohtuda paljude initsiatiivikate ja pühendunud inimestega.

Pean väga tähtsaks, et Kuusalu valla haridusasutused oleksid kaasaegsed ja inspireerivad nii sisult kui vormilt. Soovin, et valla lasteaiad ja koolid saaksid vajalikul määral ning mõistliku aja vältel renoveeritud. Õpikeskkonnad haridusasutustes peavad looma võimalused kvaliteetseks õppimiseks.

Vallaelanikele olgu alati vajaduspõhiselt kättesaadavad neile vajalikud sotsiaalteenused – sotsiaaltransport, koduhooldusteenus, tugiisikuteenus, mäluhäiretega eakate päevahoid jne.

See on ambitsioonikas plaan. Näen siinkohal võimalust koostööks vabaühenduste ja erasektoriga. Aeg on küps, et asuda kasutama nutikaid lahendusi hoolekandes ka Kuusalu vallas.

Ka kultuuri-, spordi- ja vabaajategevuste järjepidevuse tagamiseks on võrdselt olulised nii  kaasaegse taristu olemasolu, motiveeritud juhendajad kui ka tihe koostöö külaseltsidega. Omaalgatuse toetamine hoiab meie kogukonnad tegusad ja elujõulised.

Tervisekäitumise seisukohalt on tähtsad mitmekülgsed võimalused liikumisharjumuste kujundamiseks, säilitamiseks. Seetõttu toetan olemasolevate spordiobjektide kaasajastamist ja uute rajamist.

Kuusalu vald – see on meie ühine kodu! Elukeskkonna parendamiseks tuleb panustada teede remonti, ühistranspordi või jäätmehoolduse korraldusse, rääkimata kvaliteetse joogivee olemasolusse kodudes. Kõik see vajab ka tulevikus vallavanema hoolt..

Kodu – see on turvatunne. Oluline on, et vallaelanikud suudaksid hädaolukorras elutähtsa teenuse katkemisel tulla toime kuniks meile appi jõutakse. Seega tuleb teha investeeringuid, mis on suunatud kriisidega toimetuleku ja päästevõimekuse suurendamiseks vallas.

Kodu – see on hubasus ja isikupära! Kuusalu keskuse arhitektuurikonkurss, haljastusprojektid valla alevikele ning omanäolised bussipaviljonid küladesse – nii lööme valla lille!

Kandideerin, sest valimisliit Ühine Kodu on ennast tõestanud, on tegemistes järjepidev ja meil on ühine eesmärk – Meie ehitame veel parema valla!

KOMMENTEERI

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s