SIGNE ROOS: Eelvalimised Facebookis

Signe Roos portree01Facebookiga liitumine on olnud igaühe vabatahtlik tahteavaldus kuuluda sotsiaalvõrgustikku. Kuulumine sellesse tähendab ka osasaamist võrgustiku liikmete mõtetest, tegemistest, isiklikust elust ja maailmavaatest. Kuid kas on eetiline postitada oma valimisreklaami Facebooki?

Nüüd, vahetult enne kohalike omavalitsuste valimisi tundub, et sotsiaalmeedias hakkab varsti ruum otsa saama – aina sagedamini ilmuvad kandidaatide (kes ju tegelikult on Sinu päris- või virtuaalsõbrad) üleskutsed anda hääl tema poolt koos konkreetse lubadusega muuta elu kohalikus vallas paremaks. Valijat pommitatakse igalt poolt – ajalehed, telekas ja nüüd ka Facebook! Kas ei pane nördima? Esimese reaktsioonina tahaks sulgeda silmad ja kõrvad reklaamiuputuse ees, teine reaktsioon on – miks jagatakse lubadusi ainult enne valimisi, kus nad on olnud need 4 aastat, miks nad midagi varem pole teinud? Kõige halvem, mis võib juhtuda, on see, et ei minda üldse valima.

Postitasin mõned päevad tagasi oma valimiseesmärki tutvustava postituse ühe Facebooki kogukonna, kuhu minu arvates kuulub arvestatav hulk Kuusalu valla valijaid, seinale. Miks mitte teada anda, et neil on võimalus minu poolt hääletada, kui neid kõnetab minu valimislubadus? Vastukajad ei jäänud tulemata. Oli pahaseid kommentaare praeguse vallavalitsuse tegematajätmiste kohta – lasteaiakohtade puudus, lagunevad teed, tühjade lubaduste andmine, raha kühveldamine oma taskusse ja koguni konkreetne ettepanek kogu selle kamba välja vahetamiseks seal suures majas Kiius, sest enne ei muutu siin miskit! Oli ka toetajaid.

Tegelikult on mul hea meel, et minu postitus ei jätnud inimesi ükskõikseks ja osa julges oma arvamust Facebookis avaldada. Mina aga kutsun kõiki neid seda väljendama hoopis valimistel. Väga mugav on pahandada klaviatuuril näppudega klõbistades, tunduvalt ebamugavam aga ise midagi ette võtta. Facebook on üks koht, kust sa saad rohkem teada nende inimeste kohta, kes on võtnud südameasjaks elu oma koduvallas paremaks muuta. Sina saad ka oma panuse anda, kui lähed valima. Kui Sa ei ole rahul sellega, mis Su ümber toimub, aga Sa ei ole oma tahet valimistel väljendanud, siis ei ole Sul õigust hiljem viriseda, miks kõik nii halvasti on.

KOMMENTEERI

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s