URMAS KIRTSI: Rahulolekuks pole põhjust!

Urmas 2Valimiste päev läheneb, 20. oktoobril on Sul võimalus otsustada valla edaspidise käekäigu üle! Pöördun Sinu poole kui Kuusalu valla valimisliidu Ühine Kodu vallavanema kandidaat.

Meie valimisliit Ühine Kodu on moodustatud küll vaid veidi rohkem kui kuu aega tagasi, kuid suur osa meist kandideeris juba eelmistel valimistel. Tookord valimisliitude Ühiselt Edasi ja Meie Kodu nimekirjades. Pärast ühinemisteate saamist arvasid nii mõnedki, et ei usu oma silmi – sündinud on võimatu, kaks vana rivaali on ühinenud. Võimatut pole aga midagi. Ühinemisplaani hakkasime pidama juba jõulude ajal, kuna mõistsime, et meil on ühine nägemus valla käekäigust ja tõdesime, et koos suudame luua tugeva vastasjõu erakondlikule juhtimisele.

Oleme veendunud, et vallaelu puudutavad otsused tuleb vastu võtta meie oma inimeste soovide kohaselt, mitte lähtuvalt parteide käsuliinidest. Austame oma valla kodanikke ja nende vabaühendusi. Ehkki juba täna on valla juhtimisse väljast poolt ametnikkonda kaasatud ligi kakssada inimest, ei ole see meie arvates piisav. Kõigile, kes soovivad kaasa rääkida otsuste tegemisele, tuleb anda selleks võimalus. Kaasamine on võti heade otsuste tegemiseks.

Paljud meie valimisliidu liikmetest on olnud valla juhtimisega varasemalt seotud. Meie hulgas on külaaktiviste, ärimehi, kultuuriinimesi, õpetajaid, endisi vallavanemaid, abivallavanemaid ja staažikaid volikogu liikmeid. Nende kogemus ja uute tegijate värsked mõtted tagavad valla juhtimiseks vajaliku kompetentsi. Me teame, millised on meie võimalused ja kavatseme neid parimal moel valla elanike hüvanguks kasutada.

Eelneva nelja aastaga koduvallas tehtu on selle parimaks tõendiks. Hoolimata „masust“ investeeriti vallamajandusse enam kui kunagi varem. Inimeste jaoks tähendab see puhtamat joogivett, paremaid sporditegemise võimalusi, säästlikumaid hooneid, turvalisemat keskkonda.

Palju on tehtud, kuid rahuloluks pole põhjust, sest teha on veel küllaga.

Meie valimisliidu arvates on kõige olulisemaks küsimuseks gümnaasiumihariduse jätkumine vallas. Meil on kooliealisi lapsi üle kaheksasaja. Lastel peab säilima võimalus heatasemelise keskhariduse omandamiseks kohapeal ja selle nimel oleme valmis pingutama, kui vaja, siis ka võitlema.

Kuigi eelmise nelja aastaga loodi 45 uut lasteaiakohta, on täna lasteaia järjekorras enam kui sada last. Koos Kiiu lasteaia valmimisega lubame, et edaspidi jätkub igale lapsele ruumi meie lasteaedades.

Oleme mures meie vanurite toimetuleku pärast. Vallal on 10 voodiga väike pansionaat, mis ei suuda pakkuda vajalikku teenust kõigile, kes seda vajavad. Järgneva nelja aastaga soovime luua tingimused uue kaasaaegase pansionaadi loomiseks. Soovime, et kõigil abi vajavatel eakatel oleksid head võimalused väärika vanaduspõlve veetmiseks oma kodu lähedal.

Erivajadustega inimeste jaoks soovime laiendada neile pakutavaid teenuseid ja muuta päevakeskuse ruumid kaunimaks.

Meie vallas on tegusad vabaühendused. Lubame senisest veelgi enam kaasata neid oluliste otsuste aruteludesse. Küsida nõu, rääkida läbi, et vallaelanikul oleks ka valimistevahelisel perioodil võimalus olla osaline valla juhtimises. Kavatseme taastada külaseltside rahastamise, et külad saaksid ise otsustada, mida oma elanike jaoks paremaks muuta.

Teede korrashoid nii suvel kui talvel – see on lubadus, mida ei saa jätta andmata ükski kandideerija. Meie jaoks ei ole see lubadus, vaid igapäevane tegevus.

Kuusalu vald on tubli ja toimekas vald. Oleme säästlikud ja efektiivsed. Teame, et igal meie lubadusel on oma hind – see on valijale antud pant, mis tuleb järgneva nelja aasta jooksul lunastada. Seega ei saa me lubada võimatut. Räägime vaid sellest, mida me ühiselt suudame ellu viia. Muuta tegelikkuseks, kui teha tublisti koostööd .

Tule valima ja tee oma otsus, sest Kuusalu vald – see on meie kõigi Ühine Kodu!

KOMMENTEERI

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s